O Nás

VÍTAME VÁS

Skate shop New Spirit vznikol v lete roku 2007 za účelom spestrenia ponuky skateboardového a snowboardového tovaru v Martine a jeho okolí. Siedmeho septembra toho roku otvorila svoju prvú a zatial jedinú prevádzku na Ul.29.Augusta 13.

V ponuke nášeho kamenného obchodu sa vtedy niekoľko hlavne zahraničných značiek ako Volcom, RDS, Lakai, Matix, Supra a od našich českých susedov Salebra a Horsefeathers. Postupom času sa sa sortiment rozširoval a pribudli aj slovenský výrobcovia Spectrum či Alterbnative, rakúska firma Lomography varábajuca fotoaparáty a doplnky k nim a dalšie tu ešte neznáme značky hlavne z oblasti skatebordingu ako Jart, Tensor, Enyoi, Almost, Iron, Speed demons, MadMan, Chavala, Love a Hoity-Toity skateboards. Zimný sortiment bol obohatený o oblečenie Holden, snowboardy Bataleon, okuliare Electric a prilby Bern. Teraz v online ponuke môžete nájsť aj značky K2 snowboarding, Bataleon snowboards, viazania Switchback, kulichy Hoppipolla, okuliare Dragon, alebo skate hardwear od Hoity-Toity skatebaords alebo Bones a Independent

V mene NewSpirit.sk online skate shopu sa každoročne snažíme podporovať miestne akcie či už sponzoringom, alebo samotným organizovaním. Organizovali sme aj jednu z najväčších snowboardových akcii na slovesnku Snowboard Jib Contest v Martine, alebo Hoity-Toity skate Cup, ktorý bol niekolko rokov súčasťou slovenského skate pohára. Poslednú dobu sa snažíme venovať organizovaniu snowboardových a skateboardových campov určených pre zaičiatočníkov aj pokročilých.  Jednou z akcii nešej produkcie je New Spirit Back Yard Jam, ktorého dva ročníky sa konali na stene v pasáži na Ul.29 Augusta 13. Preto dalšími produktmi, ktoré ponúkame su spreje a doplnky pre grafitty a streetart od značiek Montana, Calsh a Molotow.

NewSpirit.sk online skate shop sa tiež môže pýšiť svojim snowboard teamom, v ktorom jazdia Ján Kulich, Dušan Bízik, Matej Dolník, Boris Karolčík alebo Zoltán Strcuľa. Skateboard team reprezentujú Juraj Vartík, Braňo Moravčík, Dominik Hreus, Mišo Horečný a Jozef Paňko. V roku 2016 sa náš tím zúčastnil česko-slovenskej súťaže tímov "Vans Shop Riot" a naš A-Tím si odniesol krásne druhé miesto.

Po dva a pol ročnom pôsobení našej predajne na Ul.29.Augusta 13 sa musela naša predajna s dôvodu rekonštrukcie preaťahovať na adresu na ulici M.R.Štefánika 48. Po niekolko mesačnom posobení na tejto adrese sme predajňu museli nakoniec zatvoriť. Momentále fungujeme už len ako On-line Skateshop na stránkach www.newspirit.sk.

 

Ďakujeme že ste navštívili naše stránky a ďakujeme za vašu podporu slovenskej skate a snb scény.